ALPINE SKIING

Jan. 20

10 a.m.

CEC at Mont du Lac Invitational

Jan. 23

10 a.m.

CEC at Spirit Mountain Invitational

BOYS BASKETBALL

Jan. 16

7:15 p.m.

Wrenshall vs. South Ridge

Jan. 17

6:30 p.m.

Carlton vs. Cook County

7:15 p.m.

Cloquet vs. Crosby-Ironton

C-W vs. Barnum

Esko vs. McGregor

FDL Ojibwe vs. Chisholm

ML-WR at Floodwood

Wrenshall vs. Two Harbors

Jan. 20

7:15 p.m.

Barnum vs. Deer River

Wrenshall vs. Bigfork

Jan. 21

6:30 p.m.

Carlton at Silver Bay

7:15 p.m.

Esko at Duluth Denfeld

FDL Ojibwe vs. Ely

ML-WR at Crosby-Ironton

Wrenshall vs. C-W

Jan. 23

7:15 p.m.

ML-WR vs. Cloquet

GIRLS BASKETBALL

Jan. 16

4:30 p.m.

FDL Ojibwe vs. Bug-O-Nay-Ge-Shig

5:45 p.m.

Wrenshall vs. South Ridge

7:15 p.m.

Barnum vs. C-W

Cloquet vs. Mountain Iron-Buhl

Esko vs. Pequot Lakes

ML-WR vs. Floodwood

Jan. 17

4:45 p.m.

Carlton vs. Cook County

Wrenshall vs. Two Harbors

7:15 p.m.

Cloquet at Crosby-Ironton

ML-WR at McGregor

Jan. 20

7:15 p.m.

Barnum at Aitkin

Cloquet vs. Duluth East

Jan. 21

4:45 p.m.

Carlton at Silver Bay

7:15 p.m.

Cloquet vs. Duluth Denfeld

ML-WR at Greenway

Jan. 23

7:15 p.m.

Barnum vs. Floodwood

Cloquet vs. Duluth Marshall

Esko vs. C-W

Wrenshall at Hill City

MENS COLLEGE BASKETBALL

Jan. 17

7:30 p.m.

FDLTCC at Central Lakes College

Jan. 18

3 p.m.

FLDTCC vs. Mesabi Range

BOYS HOCKEY

Jan. 17

6 p.m.

Moose Lake Area vs. Bagley/Fosston

Jan. 21

7 p.m.

CEC at Virginia

Moose Lake Area vs. Highland Park

Jan. 23

7:30 p.m.

CEC vs. Superior

GIRLS HOCKEY

Jan. 16

7:30 p.m.

CEC vs. Eveleth-Gilbert

Moose Lake Area at Duluth Marshall

Jan. 21

7 p.m.

CEC at Proctor-Hermantown

Moose Lake Area at Eveleth-Gilbert

Jan. 23

7 p.m.

CEC at Grand Rapids

Moose Lake Area at Henry Sibley

JUNIOR HOCKEY

Jan. 17

7:05 p.m.

MN Wilderness vs. Bismarck

Jan. 18

7:05 p.m.

MN Wilderness vs. Bismarck

NORDIC SKIING

Jan. 18

11 a.m.

CEC at Cook County

WRESTLING

Jan. 21

5 p.m.

CEC vs. Aitkin and Deer River, at Aitkin High School