CROSS-COUNTRY

Sept. 12 3:30 p.m. Eveleth Lions A and AA Invitational (Carlton-Wrenshall, Cloquet, C-W/Floodwood)

Sept. 17 4 p.m. Grand Rapids Invite (Carlton-Wrenshall, C-W/Floodwood)

FOOTBALL

Sept. 13 7 p.m. Barnum at East Central

Sept. 13 7 p.m. Carlton-Wrenshall vs. C-W

Sept. 13 7 p.m. Cloquet vs. Duluth Denfeld

Sept. 13 7 p.m. Esko vs. Two Harbors

Sept. 13 7 p.m. ML-WR vs. International Falls

COLLEGE FOOTBALL

Sept. 14 7 p.m FDLTCC vs. Itasca Community College (at Egerdahl Field in Proctor)

JUNIOR HOCKEY

Sept. 18 10 a.m. MN Wilderness vs. Topeka (at Schwan's Super Rink in Blaine, Minn.)

Sept. 19 2 p.m. MN Wilderness vs. Springfield (at Schwan's Super Rink in Blaine, Minn.)

BOYS SOCCER

Sept. 12 7:30 p.m. CEC at Duluth East

Sept. 14 1 p.m. CEC vs. Ashland (at Superior)

Sept. 17 4:45 p.m. CEC vs. Superior

Sept. 19 5:30 p.m. CEC at Proctor

GIRLS SOCCER

Sept. 12 7 p.m. Cloquet-Carlton vs. Two Harbors

Sept. 12 7 p.m. Esko vs. Hermantown

Sept. 14 4 p.m. Esko vs. Chisago Lakes

Sept. 16 4:45 p.m. Cloquet-Carlton vs. Duluth Denfeld

Sept. 17 7 p.m. Esko at Two Harbors

Sept. 19 7 p.m. Esko vs. Duluth Marshall

Sept. 19 7:30 p.m. Cloquet-Carlton at Proctor

SWIMMING AND DIVING

Sept. 17 5 p.m. CEC vs. Two Harbors-Silver Bay

GIRLS TENNIS

Sept 12 4 p.m. CEC vs. Eveleth-Gilbert

Sept. 16 4 p.m. CEC vs. Grand Rapids

Sept. 17 4:15 p.m. CEC at Superior

Sept. 19 4:15 p.m. CEC vs. Duluth East

VOLLEYBALL

Sept. 12 7 p.m. Barnum at Two Harbors

Sept. 12 7 p.m. Carlton vs. Floodwood

Sept. 12 7 p.m. C-W vs. McGregor

Sept. 12 7 p.m. Esko vs. ML-WR

Sept. 12 7:15 p.m. FDL Ojibwe at Coon Rapids Invite

Sept. 12 7 p.m. Wrenshall at Silver Bay

Sept. 14 9 a.m. Barnum at Crosby-Ironton tournament

Sept. 14 9 a.m. Cloquet, Esko at North Branch tournament

Sept. 16 7 p.m. Barnum vs. Hinckley-Finlayson

Sept. 16 7:15 p.m. FDL Ojibwe vs. Wrenshall

Sept. 17 7 p.m. Cloquet at Virginia

Sept. 17 7 p.m. C-W vs. Bigfork

Sept. 17 7 p.m. Esko vs. Duluth Marshall

Sept. 17 7:15 p.m. ML-WR vs. Mora

Sept. 19 7 p.m. Carlton at McGregor

Sept. 19 7 p.m. Cloquet vs. Greenway

Sept. 19 7 p.m. C-W vs. Wrenshall

Sept. 19 7 p.m. Esko vs. Barnum

Sept. 19 5:30 p.m. FDL Ojibwe at Red Lake

Sept. 19 7 p.m. ML-WR vs. South Ridge

COLLEGE VOLLEYBALL

Sept. 13 6:30 p.m. FDLTCC vs. Itasca Community College

Sept. 14 12 p.m. FDLTCC vs. Central Lakes