Sections

Weather Forecast

Close
Advertisement

Cloquet High School announces Quarter 4 Honor Roll

Email Sign up for Breaking News Alerts
News Cloquet,Minnesota 55720 http://www.pinejournal.com/sites/all/themes/pinejournal_theme/images/social_default_image.png
Pine Journal
(218) 879-2078 customer support
Cloquet High School announces Quarter 4 Honor Roll
Cloquet Minnesota 122 Avenue C 55720

“A” HONOR ROLL

Grade 9 — Alysha Anderson, Courtney Beaupre, Logan Bettencourt, Jakob Blake, Nicole Blatchford, Jay Boder, Isaac Boedigheimer, Margaret Breuer, Ellery Bruns, Anna Buskala, Faith Carlson, Delaney Charon, Elaine Conner, Conner Denman, Sylvie Deters, Kathryn Elwood, Erin Genereau, Jean-Luc Genereau, Kaitlyn Gillette, Matthew Hamann, Rachel Hammond, Callie Holm, Marissa Johnson, Destiny Josephson, Emma Lenarz, Morgan Leslie, Josef Lorenz, Anja Maijala, Maxwell Marciniak, Holly McGinn, Alec Norrgard, Krista Norton, Joseph Obeidzinski, Peter Olson, Marie Osuna, Abby Peddle, Karly Peterson, Levi Peterson, Josephine Pickar, Jacob Schmidt, Cade Singpiel, Parker Sinkkonen, Amarissa Skagerberg, Ari Straub, Hallie Jo Tellinghuisen, Norah Waldorf, John Waltjer, Emma Waugh and Megan Witte.

Advertisement
Advertisement

Grade 10 — William Acheson, Amber Anderson, Ashlee Anderson, Mikayla Baker, Wyatt Benson, Nathan Binstock, Erika Blesener, Trista Boedigheimer, Holli Dayton, Callyn Doesken, Hazel Erickson, Brynnda Foster, Joseph Gotchnik, Tayiah Hanson, Veronica Hartung, Mathias Hill, Paige Huhta, Trenton Johnson, McKenzie Kelley, Matthew Krikava, Kelsey Larsen, Taylor Leyrer, Lauren Loeb, Spencer Mayasich, Christine Neumann, Connor Nordvall, Leticia Sarazua, Madison Schmitz, Aleesha Slattengren, Robert Sobczak, Kassidy Steen, George Stein, Jessica Stone, Ethan Streblow, Lucas Tomhave, Collin Trout, Haley Turk, Mataya Warbalow and Alma Warren.

Grade 11 — Emily Acers, Javv Anderson, Carly Boder, Anna Bong, Darien Bottila, Nicholas Englund, Austin Frosig, John Frosig, Maria Gallego, Emily Genereau, Shannon Genereau, Zachary Gerlach, Seungwoo Han, Kali Kadelbach, Mariah Kayser, Kristopher Klatt, Samantha Lorenz, Rachel Macaulay, Mikeena Mattson, Alexandra Oakes, Madison Pallin, Claire Palmquist, Emily Parenteau, Kaylee Parks, Alex Peil, Tyler Peil, Cora Proffit, Philip Smoczynski and Abbey Wangen.  

Grade 12 — Jace Anderson, Breanne Baker, Jacob Bushey, Lora Chalich, Maija Doran, Jackson Fossen, Seungbum Han, Breanna Keith, Justine Kilpela, Kaitlyn Knutson, Adam Laine, Alyssa Lamirande, Tara Longseth, Dylan Marvel, Chasce Mercer, Westin Michaud, Nicholas Mykkanen, Jeshuah Peterson, Grace Sinisalo, Katrina Smith, Tara Stark, Tessa Stoneburner, Brandt Straub, Domenico Tomaselli, Benjamin Tomhave, Nicholas Tomhave, Brittney Woodward and Sammantha Zeadow .

“B” HONOR ROLL

Grade 9 — Alexandria Adolfs, Kolby Barney, Ethan Bergman, Dallas Borske, Tyler Budris, Dylan Czech, Erin Dahnke, Ebony DeLovely, Walter Eakman, Adrianna Flores, Alana Hill, Dylan Johnson, Jacob Johnson, Jada Johnson, Shantae Johnson, Madeline Kayser, Caitlyn Kelley, McKenzie Ketola, Taylor Kohne, Ingrid Korioth, Gabriel Lah, Lindsey Lamirande, Gabriella Larson, Rosalie Lundquist, Kaitlyn Marvel, Lukas Millen, Danielle Miller, Bryce Moe, Nicholas Nelson, Sarah Norton, Trayton Olson, Mackenzie Paulson, Chance Peterson, Samantha Proulx, Samantha Sabyan, Taylor Smith, Michael Spooner, Cole Strand, Bijou Towne, Jairet Waldbillig, Reilly White and Austin Workman.

Grade 10 — Quinten Anderson, Trent Anderson, Morgan Babineau, Sarah Badger, Koby Bender, Jeremy Bushey, Alissa Chalberg, Allydia Diver, Alyssa Earls, Berit Frank, Faith Green, Chase Gregory, Anna Hansmeyer, Marissa Janke, Kate Jorgenson, Makayla Langenbrunner, Maijaliisa Larva, Jeb Leone, Taylor Leuzzo, Rebecca Lund, Robert Macaulay, Dusty Manty, Hailey Martin, Cole Marvel, Ian Michaelson, Crystal Moynan, Kia Peterson, Alexandra Peterson-Hanson, McKenzie Rankila, Jacob Richardson, Emily Roy, Deke Vereecken, Aurora Villiard, John Waugh, Kendra Weaver, Ryan Willgohs, Kylanae Wilson and Bailey Wise.

Grade 11 — Austin Anderson, Harley Anich, Gabriel Berg, Rand Bieri, Isaac Blinn, Derek Bloom, Hannah Breuer, Jessica Christley, Joseph Defoe, Annissa Gustafson, Annika Hammitt, Dalton Johnson, Alexis Jung, Chase Keye, Kyle Klatt, Calli Lamirande, Thomas Matuszak, Kaylee McMillen, Rachel Morrison, Kayla Napper, Alexandria Nelson, Austin Nelson, Christian Pritchett, Daniel Reimer, Nolan Ripp, Bethany Robnik, Kylee Stoeckmann, Gavin Takkunen, Hailey Ulvi, Nathan Weets, Catherine Wuollet and Calvin Zheng.

Grade 12 — Mykayla Ableiter, Emelia Anderson, Kristi Anderson, Henry Backus, Chelsea Baublitz, Chandler Beaupre, Leah Boedigheimer, Maxxton Brenner, Drewrez Budreau, Mikaylee Collard, Joshua Dowell, Logan Felten, Austin Gotchnik, Rebecca Hammond, Jacob Hill, Alexandra Hopper, Justin Houck, Samanthia Johnson, Emily Kangas, Chloe Klingaman, Ryan Lind, Sierra Lindholm, Katelyn Litke, Joshua Ludwig, Jeannette Maki, Logan Manderfeld, Devan Masessa, Brandy Miller, James Newgren, Nathaniel O'Hara, Joshua Peterson, Adrianna Pollak, Brett Port, Christina Roy, Joshua Jacob Sevilleja, Arica Sheff, Jared Steinert, Tyler Trout, Colton Voltzke, Benjamin Vuicich, Kaydie Wagar, Gunnar Wenner, Alyssa Wentz, Rachel Willgohs and Verena Zweygart.

Advertisement
Advertisement
Advertisement
randomness